Reiki

Kısaca çevirmek gerekirse: “Her yerde var olan yaşam enerjisi” demektir. Evrende var olan bu enerji ile ilk çalışmaların Tibetli Rahiplerce yapıldığı düşünülmektedir. Reikinin günümüze ulaşması; Mikao Usui’ in 20. yüzyıl başında, Japonya’ da tekniği yeniden ortaya çıkartması ile sayesinde olmuştur. Ülkemizde enerji çalışmaları yapan bir çok kişilinin ilk öğrendiği teknik olduğundan mıdır yoksa çalışma ve uygulamasının çok kolay olmasında mıdır bilinmez ama hak ettiği değeri görmez reiki.
Sadece basitçe niyet ederek akışı başlatmak yeterli olmaktadır. Akla gelebilecek her türlü durumda yaşam enerjisinden faydalanmak mümkündür.
Bir kez reikiye uyumlanmak yaşam boyu tekniği kullanmak için yeterlidir. ilk aşamadan sonra ikinci aşama ile uzak mesafelerde ve soyut kavramlarda kullanmak mümkün olmaktadır. Üçüncü aşama ustalık aşamasıdır.
Ülkemizde ilk ortaya çıkışından beri yani 90′ lı yıllardan beri reiki kavramını bilen ustalar, aşamalar arasında enerjiyi hazmetmek için zaman aralığı olması gerektiğini belirtmektedirler.