Bilinçaltı Teknikleri

Bilincinde olduğumuz veriden defalarca kat fazlası bilinçaltımızda bizimle birlikte yaşam serüvenini sürdürmektedir. İşlenmesi neredeyse sonsuza uzanacak kar çok olan veri ile ne yapmalıyız? Bu sorunun cevabına gelmeden önce belli başlı bilinçaltı tekniklerinden bir kaç tanesini telaffuz edelim.
Öncelikle modern ve en kabul edilen yöntem psikoloji/psikiyatridir ve uzun zamandır uygulanmaktadır. Sonrasında tarih sırasına riayet etmeye çalışarak sıralamak gerekirse:
-Hipnoz
-NLP
-EFT
-Theta Tealing
Ve diğer Sembolik Bilinçaltı Teknikleri diye özetleyebiliriz.
Çoğu teknik hakkında bilgi sahibi olmak kolay olduğu için sadece sembolik bilinçaltı tekniklerinden kısaca bahsetmek istiyorum.
Bilgisayar yazılımı temel bilgisi hakkında fikir sahibi olanlar bilir ki; bilgisayar ya da cep telefonumuza baktığımızda gördüğümüz her resim, çalınan her meledi, yazılmış tüm yazılar vb.’leri aslında 0 ve 1’lerden oluşan basit bir kod sarmalından ibarettir. sadece 0 ve 1 karakterlerinin oluşturduğu bir resmi algılayabildiğimiz bir hale sokmak, bunları çevirmekle görevli dil ve programların eseridir. Bilinç altımız da aynı basitlikte sistem ile çalışmaktadır. Yaşamış olduğumuz bir olay ya da farkında olduğumuz bir an içinde gerçekleşmiş alan bilinci basit simgelerle bilinçaltına işlenir. Aslında bu durum bizde sadece bir his ya da imgelem oluşturmuş olur. Sırası gelince yeniden çağrılmak üzere kayda geçmiştir artık. Nasıl bu kadar basitçe bize kodlanmışsa aynı basitlikle de bilinç altından temizlenebilir “düzeltiyorum; doğru şekilde yeniden kodlanabilir.”
Bilinç altı tekniklerinden hangisi ile çalışacak olursanız olun en dikkat edilmesi gereken konu, kendi bilinçaltı ile en doğru etkileşimde olan kişi kimse onunla çalışmaktır. Bunu nasıl mı bileceksiniz? Bilinçaltınız size bunu bildirir.